Obsługa i nadzór nad wnioskami flotowymi dla Astara Poland

Blog/ Obsługa i nadzór nad wnioskami flotowymi dla Astara Poland

Usprawnienie procesu obsługi wniosków flotowych

Astara Poland (dawniej MMC Car Poland), polski importer Mitsubishi Motors, stanęła przed wyzwaniem usprawnienia procesu wnioskowania i rozliczania wsparcia flotowego. Poprzedni system okazał się niewystarczający, co wymagało opracowania nowego, bardziej efektywnego rozwiązania.

Problem z rozwojem obecnego systemu

Kluczowym problemem była niezdolność do rozwoju obecnego systemu, co prowadziło do trudności w kontrolowaniu procesu wnioskowania i zapewnianiu zgodności danych. Pracownicy autoryzowanych salonów samochodowych Mitsubishi Motors potrzebowali nowoczesnego rozwiązania, które umożliwiłoby im efektywne wnioskowanie o wsparcie flotowe dla ich klientów.


Rozwiązanie Grupy Dealer

Odpowiedzią na te wyzwania była dedykowana aplikacja, stworzona od podstaw we współpracy z klientem. Kluczowym elementem procesu projektowania było wykorzystanie techniki eventstormingu. Ta metoda pozwoliła na dogłębną analizę i zrozumienie procesów biznesowych Astara Poland, identyfikując kluczowe momenty w procesie wnioskowania i rozliczania.

Eventstorming umożliwił zbieranie szczegółowych wymagań oraz zaangażowanie wszystkich zainteresowanych stron w proces tworzenia rozwiązania. Dzięki temu, cały proces, od wnioskowania po rozliczenie, został skutecznie przeprojektowany i zdigitalizowany, co znacznie ułatwiło komunikację między dealerami a importerem oraz zapewniło nad nim pełną kontrolę.


Wyniki biznesowe

  • Złożono 878 wniosków flotowych, co świadczy o wysokiej skuteczności nowego systemu.

  • Digitalizacja procesu wnioskowania znacznie usprawniła zarządzanie danymi i kontrolę nad zgodnością informacji.

  • Importer uzyskał pełną historię pracy z wnioskami, co zwiększyło przejrzystość i efektywność procesów.

Korzyści i efekty

  • Stworzono system raportowania, który umożliwia łatwą analizę stanu wniosków w całej sieci.

  • Proces składania wniosków został usprawniony dzięki zastosowaniu kodów pojazdów do precyzyjnego definiowania specyfikacji.

  • Rozwiązanie to przyniosło także znaczące oszczędności czasowe, poprzez eliminację znacznej części procesów manualnych.

Wnioski

Wdrożenie nowego systemu do zarządzania wnioskami flotowymi w Astara Poland przyniosło znaczące korzyści. Zastosowanie innowacyjnych metod projektowania i digitalizacji procesów pozwoliło na znaczne usprawnienie operacji, co z kolei przełożyło się na lepszą efektywność i wyższą jakość obsługi klientów flotowych. Dzięki temu firma zyskała niewątpliwą przewagę w rynkową poprawiając zarówno wewnętrzne procesy operacyjne, jak i zewnętrzne relacje z klientami.


Masz pytania?

Jeżeli nie znalazłeś rozwiązania dla siebie możesz napisać do nas bezpośrednio przez formularz lub umówić się z naszym doradcą, który dobierze najlepsze rozwiązania z naszej szerokiej gamy produktów cyfrowych.